Rewolucja na cztery kółka

Mowa o legendarnym Audi - zbudowanym na bazie modelu 80 - Quattro. Po zwycięstwie Iltisa w Dakarze, koncern VW AutoGroup postanowił wprowadzić zarezerwowany dotąd dla wojska napęd na wszystkie koła do samochodów osobowych. A gdzie najlepiej coś takiego wypromować? Oczywiście, że w rajdach. Połączenie 4x4 z turbodoładowanym, pięciocylindrowym silnikiem otwarło wszystkim oczy na przyszłość...
z boku
IXO/Altaya Audi Quattro A2, Rajd Tysiąca Jezior
Pierwsza rajdowa wersja Quattro wystartowała w austriackim Janner Rally, zwyciężając w debiucie. Tego roku quattro zadebiutowało również w Mistrzostwach Świata. Rezultat zadziwił nawet samego Volkswagena. cztero-napędowe Audi ukończyło pierwszy odcinek specjalny z przewagą sześciu minut!
Od tej miniatury zaczęła się moja kolekcjonerska przygoda. Dostałem ją pod koniec sierpnia 2014 roku. - Czemu dostałem, a nie kupiłem? - Kiedy już wpadłem na pomysł kolekcjonowania rajdówek to przez dłuższy czas szukałem czegoś na start, szczerze mówiąc, kompletnie nie znając się na tym. W końcu udało mi się znaleźć dziś prezentowany model na Allegro i postanowiłem, że następnego dnia go kupię. Niestety wieczorem, okazało się, że został sprzedany... Zdenerwowałem się trochę, bo Quattro z serii Champion Cars na Allegro było tylko jedno. Po paru dniach okazało się jednak, że to moja dziewczyna go kupiła i wręczyła jako "spóźniony" prezent urodzinowy. :)
Miniaturka w skali 1:43 przedstawia Audi Quattro A2 z rajdu tysiąca jezior (1000 Lakes Rally), który odbył się w 1983 roku. Samochód prowadził Hannu Mikkola z pilotem Arne'm Hertz'em.
Audi Quattro A2 w locie podczas rajdu 1000 jezior
Do modelu dołączona jest podstawka, oraz plastikowa gablotka. Samo autko jest dość fajnie wykonane. Tak jak w pierwszym poście pisałem, są widoczne pasy bezpieczeństwa, czy gaśnica na podłodze. Niestety pominięto kilka charakterystycznych elementów tego auta. Nie ma charakterystycznej "wypukłej" atrapy chłodnicy, ani "skrzeli" na tylnych błotnikach. Niemniej model to i tak ciekawa propozycja na początek - broni się dobrą sylwetką, malowaniem, wnętrzem oraz ładnymi kołami. No i przede wszystkim, to prezent!
Poniżej przedstawiam kilka zdjęć:

Brak komentarzy

Autor bloga: D. Sz. "HitFan". Zdjęcia z rajdów znaleziono w Internecie. Prawa należą do ich twórców. Obsługiwane przez usługę Blogger.